AKREDITACIJA SCH 2024 - ITALIJA
Strukturirani tečaj: DIGITAL TOOLS FOR MANAGING PROJECTS IN EDUCATION
Termin: 17. 2. – 22. 2. 2025
Lokacija: Rim, Italija
Udeleženka strukturiranega tečaja: Katarina Vodnik


17. 2. – 22. 2. 2025
Februarja sem se udeležila petdnevnega izobraževanja Digital Tools for Managing Projects in Education (Digitalna orodja za vodenje projektov v izobraževanju), ki ga organizira Europass Teacher Academy. Tečaj je potekal v Rimu, kjer smo spoznali različna orodja za učinkovitejše upravljanje projektov v izobraževanju.
Skupino udeležencev smo sestavljali pet učiteljic iz Španije, dve iz Romunije, en učitelj iz Nemčije, ena udeleženka iz Irske in jaz. Izobraževanje je potekalo v angleščini, kar mi je omogočilo izboljšati jezikovne kompetence in izmenjati izkušnje z učitelji iz različnih evropskih držav.
Program je zajemal širok nabor praktičnih vsebin – spoznali smo orodja za načrtovanje in upravljanje nalog (npr. Trello, Asana), se naučili ustvarjati preprosta spletna mesta v WordPressu ter preizkusili ustvarjanje video vsebin in drugih vizualnih materialov za učinkovito diseminacijo projektov.
Raziskovali smo tudi vizualno pripovedovanje zgodb, spletno sodelovanje, gamifikacijo, organizacijo spletnih dogodkov ter vključevanje občinstva. Pridobila sem praktično znanje o uporabi digitalnih orodij za upravljanje projektov, ustvarjanje interaktivnih vsebin in optimizacijo sodelovanja na daljavo, kar bo neprecenljivo pri mojem nadaljnjem delu.
Tečaj je bil izjemno interaktiven – sodelovali smo v delavnicah, skupinskih izzivih in diskusijah, kjer smo preizkusili različne metode spletnega sodelovanja. Ena izmed zanimivejših aktivnosti je bila uporaba orodij za miselne vzorce in zbiranje povratnih informacij, ki so uporabna pri upravljanju izobraževalnih projektov.
Poleg intenzivnega usposabljanja sem izkoristila prosti čas za raziskovanje večnega mesta – občudovala Kolosej, Panteon in Fontano di Trevi, uživala v odlični italijanski kulinariki ter se prepustila toplim sončnim žarkom, ki jih v februarju v Sloveniji le redko doživiš.
Takšno izobraževanje mi je omogočilo osebni in strokovni razvoj, pridobivanje novih znanj in veščin, navezovanje stikov s kolegi iz tujine ter odkrivanje inovativnih pristopov v poučevanju. Program Erasmus+ mi je dal priložnost za izmenjavo dobrih praks in odprl vrata k mednarodnemu sodelovanju, kar je neprecenljivo za moj profesionalni razvoj in kakovostnejše izobraževanje.