KAKO DO DIPLOME
KLJUČ DO USPEHA
Priprava diplomskega dela je še tisto zadnje, kar vas loči od pridobitve novega naziva in ravni izobrazbe.
Diplomsko delo je izziv, ki zahteva znanje, spretnosti, iskanje ustrezne literature, sodelovanje z mentorjem na šoli in v podjetju, a vse gre lažje, če izberemo temo, ki nas zanima, za katero vemo, da je dobra in o kateri tudi že nekaj vemo.
Pri pripravi diplomskega dela je potrebna dobršnja mera vztrajnosti in discipline. Včasih tudi ne gre vse gladko, stvari se ustavijo in ne vidimo prave rešitve. Zato je še bolj pomembno, da imamo pred seboj cilj, ki ga zasledujemo in da se v takih trenutkih obrnemo tudi na mentorja, ki nam da potrebne smernice, kako nadaljevati.
Po dolgem času nazaj v študijskih klopeh 🙂 Nič hudega! Prišel je čas, da vam priskočimo na pomoč.
NI OVIR, KI JIH SKUPAJ NE BI MOGLI PREMAGOVATI!
Morda ste študent ali študentka, kateremu/-i diplomskega dela iz različnih razlogov ni bilo dano opraviti takoj po zaključku študijskih obveznosti. V študij ste vložili veliko truda in energije, zato razmišljate, da je vseeno prišel čas, da dodate piko na i in se lotite priprave diplomskega dela. Vendar kako začeti? Svetujemo vam, da pokličete v referat za študijske in študentske zadeve, kjer vam bomo pomagali narediti prve korake, vam predstavili potek priprave diplomskega dela, kako izbrati temo, mentorja itn.
Ne odlašajte, pokličite oz. pišite nam v Referat za študijske in študentske zadeve: 04 277 21 45, 070 485 353, referat.visja@bc-naklo.si.
Vsak torek med 14.30 in 16.30 je v Green labu na voljo naš predavatelj, dr. Andrej Pogorelec. Če se znajdete v primežu težav ali potrebujete nasvet, ne oklevajte, ampak se obrnite nanj. Predhodno se prosim najavite na e-naslov: andrej.pogorelec@bc-naklo.si.
Če vam torek ne ustreza ali potrebujete drug termin, pa se lahko dogovorimo tudi za drugačen čas. Ne glede na to, ali potrebujete nasvet ali zgolj motivacijski klepet, smo tu za vas.
Nekaj utrinkov s podelitve diplom.
PODELITEV DIPLOM 2024
V četrtek, 7. marca smo podelili diplomske listine 27 študentom Višje strokovne šole, ki so diplomirali v programih Upravljanje podeželja in krajine, Naravovarstvo, Hortikultura in Živilstvo in prehrana.
Naziv Inženir/-ka kmetijstva in krajine si je pridobilo 10 diplomantov, naziv Inženir/-ka naravovarstva si je pridobilo 9 diplomantov,
4 diplomanti so prejeli naziv Inženir/-ka hortikulture in 4 diplomantke naziv Inženirke živilstva in prehrane.
Program podelitve ter seznam diplomantov, njihovih mentorjev in tem diplomskih nalog objavljamo TUKAJ.
Nekaj utrinkov s podelitve diplom.
PODELITEV DIPLOM 2023
V četrtek, 9. marca smo podelili diplomske listine 33 študentom Višje strokovne šole, ki so diplomirali v programih Upravljanje podeželja in krajine, Naravovarstvo in Hortikultura.
Naziv Inženir/-ka kmetijstva in krajine si je pridobilo 15 diplomantov, naziv Inženir/-ka naravovarstva si je pridobilo 14 diplomantov,
4 diplomanti pa so prejeli naziv Inženir/-ka hortikulture.
Program podelitve ter seznam diplomantov, njihovih mentorjev in tem diplomskih nalog objavljamo TUKAJ.
Nekaj utrinkov s podelitve diplom.
PODELITEV DIPLOM 2022
V četrtek, 3. marca smo podelili 30 diplom 29 študentom Višje strokovne šole, ki so diplomirali v programih Upravljanje podeželja in krajine, Naravovarstvo in Hortikultura.
Naziv Inženir/-ka kmetijstva in krajine si je pridobilo 14 diplomantov, naziv Inženir/-ka naravovarstva si je pridobilo 11 diplomantov,
5 diplomantov pa je prejelo naziv Inženir/-ka hortikulture.
Seznam diplomantov, njihovih mentorjev in tem diplomskih nalog objavljamo PROGRAM.
Andraž Bašelj je diplomiral v dveh programih, in sicer Upravljanje podeželja in krajine in Hortikultura, za kar mu izrekamo še posebne pohvale.
KLUB DIPLOMANTOV VSŠ BC NAKLO
Alumni klub združuje in povezuje dipolomantke in diplomante ter predvatelje Višje strokovne šole Biotehniškega centra Naklo ter ustvarja pogoje za poslovne priložnosti. Osnovno vodilo je povezovanje, druženje, sodelovanje in izmenjava izkušenj.
Želimo si, da tudi po končanem študiju ohranimo stike – z našo šolo, predavatelji, sošolkami in sošolci. Izkoristite lahko številne priložnosti tako za poglabljanje kot posodabljanje obstoječega znanja ter za poglabljanje in razširjanje poslovnih vezi. Diplomanti ste ambasadorji naše šole, še naprej želimo biti del vaše uspešne zgodbe. Želimo izvedeti kje ste, kaj delate, kaj vam je uspelo in vaše dosežke deliti z obstoječimi in potencialnimi študenti.
Članstvo v Alumni klubu je brezplačno. Obveščeni boste o vseh dogodkih in ugodnostih ter hkrate boste vključeni v Kompetenčno-karierno središče Višje strokovne šole Biotehniškega centra Naklo (Competence & Career Centre oz. CCC). Zavedamo se, kako zelo pomembno je vseživljenjsko učenje in mreženje. Dovolite nam, da z vami sodelujemo tudi po vašem zaključku študija.
Temo diplomskega dela predlaga študent na svojo pobudo, na pobudo podjetja ali mentorja višje šole. Študent si sam izbere mentorja diplomskega dela med predavatelji na višji šoli in mentorja v podjetju, ki mora imeti vsaj VI. stopnjo izobrazbe ustrezne smeri oz. več let strokovnih izkušenj.
SEZNAM IMENOVANIH PREDAVATELJEV – MENTORJEV
Temo diplomskega dela predlaga študent na obrazcu Prijava teme in predlog naslova diplomskega dela, ki vsebuje podatke o študentu, podatke o diplomskem delu, podatke o predlaganih mentorjih in izjavo mentorja. Hkrati odda tudi dispozicijo, ki je temelj za nadaljnje delo.
Potrjena dispozicija velja eno leto, po preteku enega leta, pa je potrebno ponovno oddati obrazec in na njem označiti, da želite podaljšanje teme. Enako velja v primeru, da želite temo diplomskega dela spremeniti, oddajte nov obrazec Prijava teme diplomskega dela in novo dispozicijo.
Obrazec D1 – Prijava teme in predlog naslova diplomskega dela ter dispozicija
Tehnična navodila za pisanje diplomskega dela (verzija 6 – 1. 10. 2023)
Po prejetem sklepu o ustreznosti naslova in dispozicije študent uradno začne izdelovati diplomsko delo, ki mora izpolnjevati pogoje in imeti sestavine, ki zadevajo obseg, strukturo ter tehnični, oblikovni in jezikovni vidik diplomskega dela. Zahteve so opisane in določene v Tehničnih navodilih za izdelavo diplomskega dela. Posebej pomembno je, da ste pozorni na ustrezno citiranje avtorjev in navajanje virov.
Študent pri pripravi diplomskega dela sodeluje z mentorjem in mu pošilja v pregled osnutek in nadaljnje izpopolnitve diplomske naloge. Pred oddajo zadnje verzije diplomske naloge v tehnični pregled, morata nalogo s podpisom potrditi mentor na šoli in mentor v podjetju.
Wordova-predloga-za-pisanje-diplomskega-dela-VSS-BC-Naklo
Tehnična navodila za pisanje diplomskega dela (verzija 6 – 1. 10. 2023)
Študent po elektronski pošti odda lektorirano in dokončno oblikovano diplomsko delo v tehnični pregled (andrej.pogorelec@bc-naklo.si) ter o oddaji obvesti referat (referat.visja@bc-naklo.si). Odda tudi izjavo lektorja o pregledu diplomske naloge, izjavo o avtorstvu in izjavo mentorja o primernosti diplomske naloge, ki se nanaša na strokovni vidik, samostojnost pri izdelavi, inovativnost, zanimanje za izbrano temo, praktično uporabnost naloge, skladnost z dispozicijo, opažanja v zvezi z nalogo in diplomantom. Če ima študent tudi mentorja v podjetju, predloži tudi mnenje mentorja o diplomski nalogi.
Po opravljenem tehničnem pregledu študent v referat za študijske in študentske zadeve, vsaj 10 dni pred zagovorom, pošlje nalogo v elektronski obliki in odda Prijavo k diplomskemu izpitu. Ob prijavi mora imeti študent poravnane vse obveznosti do šole, izredni študent pa priloži tudi potrdilo o plačanem diplomskem izpitu.
Obrazec D3 – Prijava k diplomskemu izpitu in izjava o avtorstvu
Obrazec D4 – Mnenje mentorja-ice v podjetju o diplomski nalogi
Obrazec D5 – Izjava mentorja-ice o primernosti diplomske naloge za zagovor
Ravnatelj VSŠ imenuje izpitno komisijo, v kateri sta poleg mentorja še dva predavatelja višje šole.
Nekaj splošnih informacij o poteku diplomskega izpita za študenta/-ko:
- Diplomski izpit poteka v živo na šoli in traja do 45 minut.
- Diplomski izpit je javen, zato lahko povabite tudi svoje občinstvo.
- Diplomski izpit obsega predstavitev diplomske naloge in razgovor o njem.
- Študent/-ka v desetminutni PPT-predstavitvi izpitni komisiji predstavi ter poudari razloge za izbiro teme, najpomembnejše ugotovitve pri obravnavanju in/ali priporočila organizaciji.
- Člani izpitne komisije študentu/-ki zastavijo svoja vprašanja v pisni/ustni obliki, študent/-ka nanje odgovarja.
- Komisija na zaprti seji oceni diplomski izpit, nato predsednik komisije študentu/-ki sporoči oceno.
- Šola diplomantu izda Potrdilo o uspešno opravljenem diplomskem izpitu, diplomant pridobi naziv v skladu z višješolskim programom.
- Diplomsko listino ter prilogo k diplomi ravnatelj/-ica diplomantom enkrat letno podeli na svečan način.