Projekt Misija Zeleni koraki 2026
V okviru projekta Misija Zeleni koraki sem navdušila 3 dijake iz 3. letnika naravovarstvenega tehnika, ki so si sodelovanje v projektu izbrali kot njihovo dvoletno projektno nalogo, projekt se namreč odlično dopolnjuje z naravovarstvenimi prizadevanji za več zelenega prometa, manj ogljičnega odtisa, z iskanjem načinov za bolj trajnostno mobilnost, v šoli ali med počitnicami, …
Za nami je celoletno iskanje trajnostnih rešitev za prihajanje v šolo, izvedba ankete med zaposlenimi in dijaki o načinu prihajanja v šolo, sodelovanje s Centrom za trajnostno mobilnost – predlog postavitve kolesarske izposojevalnice, izvedba akcije spodbujanja trajnostnega prihoda v službo/šolo ter obeležitev dneva Zemlje, 22. 4. Za letošnje šolsko leto kar precej akcij, drugo leto pa nameravamo zaključiti še v okviru septembrskega tedna brez avtomobila in navdušiti čim več dijakov ter zaposlenih, da se odločamo za bolj trajnostno prihajanje v šolo/službo. Z dijaki smo zasnovali tudi logotip in poseben slogan: Zeleno je modro – saj je pametno iskati bolj zelene, okolju prijazne prakse oz. načine potovanja.
Zapisala vodja projekta Tina Križnar